Ruszyła produkcja nowej Insignii – flagowego modelu Opla

  • W przygotowania do produkcji zainwestowano ponad 500 mln EUR
  • Insignia Grand Sport w białym perłowym kolorze gwiazdą spotkania z pracownikami
  • Szef firmy Opel dr Neumann chwali dotychczas wykonaną pracę i podkreśla znaczenie modelu Insignia

W macierzystych zakładach Opla w Rüsselsheim rozpoczyna się nowa era: we wtorek taśmę montażową opuściła pierwsza Insignia Grand Sport wyprodukowana zgodnie z zamówieniem klienta. „Na ten dzień czekaliśmy od dawna. Wreszcie mamy nowy model flagowy. To ważny dzień dla Opla i Rüsselsheim” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel dr Karl-Thomas Neumann w czasie uroczystości uruchomienia produkcji drugiej generacji Opla Insignii. „W przygotowania do produkcji nowego reprezentacyjnego modelu zainwestowaliśmy ponad 500 milionów euro” — dodał.

Przy końcu linii produkcyjnej, w świetle reflektorów, zaparkowała Insignia Grand Sport z 2‑litrowym silnikiem Diesla o mocy 170 KM i nadwoziem w białym perłowym kolorze.

Dr Karl-Thomas Neumann pochwalił pracę wykonaną przez cały zespół zakładów w Rüsselsheim i dodał: „Nowy flagowy Opel jest jednym z głównych filarów naszej ofensywy produktowej, która osiągnie nową kulminację za sprawą siedmiu nowych modeli przewidzianych do wprowadzenia na rynek tylko w bieżącym roku”.

Zamówienia na nową Insignię w wersjach Grand Sport i Sports Tourer można składać od 16 lutego. Pierwsze trzy egzemplarze z produkcji seryjnej trafią do Polski, Danii i Niemiec. Oficjalna światowa premiera nowego flagowego Opla miała miejsce na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie. Samochód pojawi się w salonach sprzedaży latem bieżącego roku.

Dr Neumann jest przekonany, że nowa edycja flagowego Opla będzie kontynuować sukces poprzedniczki. Pierwszą generację Insignii — Europejskiego Samochodu Roku 2009 — sprzedano w liczbie 940 000 egzemplarzy, co stawia ją na czwartym miejscu wśród bestsellerowych modeli Opla.

Dzięki zupełnie nowej architekturze pojazdu nowa Insignia jest nawet o 200 kilogramów lżejsza od poprzedniego modelu, w porównaniu z którym jest także niższa oraz bardziej przestronna. Sylwetka samochodu jest jednocześnie sportowa i elegancka. Jednym z ciekawszych rozwiązań technicznych jest inteligentny napęd na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego. System ten steruje rozdziałem momentu obrotowego na poszczególne koła w ciągu milisekund. Nowa Insignia oferuje także liczne systemy wspomagające kierowcę, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz sprzyjają relaksowi za kierownicą. Są to między innymi matrycowe reflektory IntelliLUX LED® drugiej generacji, adaptacyjny tempomat oraz aktywny asystent pasa ruchu.

Źródło: Informacja Prasowa Opel.

Może Ci się również spodoba